SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Flaskställ 6888048
*
nr 688 8048
Flaskställ
Pläter, Sent 1800-tal, höjd: 46
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 mars 2011
kl 19:40:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/3 14:01:28
1
300 kr
28/3 17:45:11
2
350 kr
28/3 19:35:14
3
Vinnande bud
28/3 19:36:27
3
justering av budtak
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flaskställ nysilver pläter sekelskifte sent 1800-tal silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Flaskställ
nr 688 8048
Flaskställ
Pläter, Sent 1800-tal, höjd: 46
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 mars 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/3 14:01:28 | 1 | 300 kr |
28/3 17:45:11 | 2 | 350 kr |
28/3 19:35:14 | 3 | Vinnande bud |
28/3 19:36:27 | 3 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flaskställ nysilver pläter sekelskifte sent 1800-tal silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41